نوآوری سِلاح قدرتمندی برای افزایش سهم بازار و بهبود وفاداری مشتریان است. اگر گردشگری و فناوری به شکلی کارآمد با یکدیگر تلفیق شوند، امکانِ تغییر سریع و مستقیمِ مسیرهای انتقال اطلاعات داخلی در صنعت گردشگری فراهم خواهد شد.

صنعت گردشگری که یکی از صنایع خدماتی نوظهور به شمار می‌آید، ارتباط تنگاتنگی با فناوری دارد. نوآوری در فناوری‌های گردشگری به توسعه نوآوری در مصرف گردشگری نیز کمک کرده است. این تغییرات گسترده، بازیگردان‌های صنعت گردشگری را بر آن داشته تا نوآوری را در دستور کارشان قرار دهند. نوآوری در فناوری‌های گردشگری به ترکیبِ علم و فناوری با خصوصیات و تقاضای بازار اطلاق می‌شود. تحقیق، توسعه، مهندسی، تجاری‌سازی و صنعتی‌سازی از جمله اقداماتی هستند که موجب شده تا فناوری به طور فزاینده‌ای در صنعت گردشگری مورد استفاده قرار گیرد. قدرت فناوری می‌تواند جان تازه‌ای به این صنعت بخشیده و آن را بیش از پیش توانمندتر سازد.

نوآوری در صنعت گردشگری می‌تواند در حوزه‌های مختلفی از قبیل مدل تجاری، محصولات، مدل عملیات داخلی و آموزش پرسنل به وقوع بپیوندد. برای نمونه، وقتی بحث از نوآوری در مدل تجاری به میان می‌آید، شرکت‌ها باید نیازهای اجتماعیِ عصر جدید (مثل پایداری)، تقاضای مشتریان و روندهای تازه‌ی بازار را در نظر گیرند. تحقق این عوامل به مدل تجاری اصلی بستگی دارد. تنها در این صورت است که می‌توان به سودهای اقتصادی و اجتماعی بالاتری دست یافت. ناکامی در این فرایند به معنای ناکامی در رفع نیازهای مشتریان و عقب ماندن از رقبا می‌باشد.

مسافرت و گردشگری به فعالیت‌های اجتماعی فراگیری اطلاق می‌شود که تحت تاثیر شرایط اجتماعی و اقتصادی خاصی قرار دارند. این دو، همگام با پیشرفت اجتماعی و اقتصادی تکامل می‌یابند. مسافرت و گردشگری به نوعی نماد پیشرفت اجتماعی هستند. در دنیای امروز، علم و فناوری نیروهای محرکه پیشرفت و بهره‌وری هستند. به عبارت دیگر، فناوری‌های مدرن نقش بسیار مهمی در پیشرفت اقتصادی و اجتماعی ایفا می‌کنند. بنابراین، طبیعی است که این فناوری‌ها به پیشرفت گردشگری مدرن نیز کمک کنند. سرمایه‌گذاری در علم و فناوری منجر به افزایش چرخه‌ی عمر برخی از محصولات گردشگری شده است. مقاصد گردشگری (یا محصولات گردشگری) از دیرباز فرایند رشد و تکامل را تجربه کرده‌اند. این قانون زمانی رنگ باخت که سرمایه‌گذاری در علم و فناوری به افزایش عمر این قبیل از محصولات انجامید. در همین راستا، گردشگران از فواید بیشتری بهره‌مند شدند.

دیزنی‌لَند را به عنوان نمونه در نظر بگیرید. این مرکز که در سال 1955 افتتاح شد، تا به امروز به عنوان یکی از مقاصد گردشگری جذاب به فعالیت‌های خود ادامه داده است. این مرکز کماکان از سال 1955 تا به امروز پا برجا ایستاده و سالانه هزاران نفر را جذب می‌کند. چرخه‌ی عمر محصولات مقاصد گردشگری (ساخت دست انسان) این مرکز تفریحی بسیار طولانی به نظر می‌رسد، اما دیزنی‌لند سرمایه‌گذاری‌های کلانی در حوزه فناوری انجام داده است. چندی پیش‌، دیزنی‌لند مبلغ یک میلیارد دلار به توسعه MyMagic+ اختصاص داد؛ این پروژه فناوری دربرگیرنده‌یِ لوازم پوشیدنی، گردآوری داده و فناوری کنترل جمعیت می‌باشد. بدین ترتیب، انتظار می‌رود بازدیدکنندگان از دیزنی‌لند به شکل بهینه‌ای در این مرکز رفت‌وآمد نمایند. این سامانه جدید زمینه را برای میزبانی از 3000 بازدیدکننده‌ی بیشتر در طی فصل تعطیلات کریسمس سال 2013 فراهم کرد.

  • فناوری موجب بهبود چشمگیر ایمنی محصولات گردشگری شده است

اگرچه گردشگری مدرن نیازهای گوناگونی را با خود همراه آورده ، اما استانداردهای ایمنیِ مقاصد گردشگری همواره یکی از تقاضاهای اصلی گردشگران بوده است. برخی فعالیت‌های گردشگری ماجراجویانه از قبیل بانجی جامپینگ، کوهنوردی و قایق‌رانی – علی‌رغم ریسک بالای وقوع سانحه – محبوبیت بالایی در میان گردشگران جوان دارند. از این رو، استانداردهای ایمنی برای آنان در اولویت قرار دارد. مسئولان ارائه و برگزاری این نوع فعالیت‌ها باید دستورالعمل‌های حافظتی مناسبی برای تامین امنیت گردشگران و کاهش خطرات در نظر بگیرند. فناوری می‌تواند نقش بی‌بدیلی در تحقق این دستورالعمل‌ها داشته باشد. با تکیه بر روش‌های محاسبه و طراحی پیشرفته، امکان ساخت تجهیزات حرفه‌ای از قبیل طناب بانجی جامپینگ، حلقه کاربید و غیره مهیا شده است. با توجه به تاکید کشورهای جهان بر توسعه‌ی هر چه بیشترِ نوآوری، صنعت گردشگری بیشترین بهره را از تحولات دنیای مدرن برده است. از این رو، همه‌روزه شاهد بکارگیری شیوه‌های خلاقانه در این حوزه هستیم. نوآوری سِلاح قدرتمندی برای افزایش سهم بازار و بهبود وفاداری مشتریان است. اگر گردشگری و فناوری به شکلی کارآمد با یکدیگر تلفیق شوند، امکانِ تغییر سریع و مستقیمِ مسیرهای انتقال اطلاعات داخلی در صنعت گردشگری فراهم خواهد شد.