تَنر سیمکینز؛ نویسنده شبکه رهبری کارآفرینان، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ورزشی Complete SET Agency

همزمان با رشد کسب و کار کوچک‌تان، گاهی باید استراتژی بازاریابی خود را به سطح بالاتری برسانید. در حالی که بسیاری از رهبران کسب و کارهای کوچک و نوین به این مسئله عادت کرده‌اند که نقش‌های مختلفی را بر عهده بگیرند. زمانی فرا می‌رسد که انتقال نقش بازاریابی به متخصصان، امری منطقی باشد. این اقدام به منظور اطمینان از ادامه توسعه کسب‌ و کار، برند سازی و باقی ماندن در بازار رقابتی هر صنعتی، ضروری است.

اکثر رهبران کسب‌ و کارها پس از درک این‌که به متخصصان بازاریابی نیاز دارند، این سوال در ذهن‌شان شکل می‌گیرد که آیا به آژانس‌های بازاریابی روی آورند یا یک تیم بازاریابی درون سازمانی تشکیل دهند. آز آن‌جا که این امر به منابع و نیازهای کسب و کار بستگی دارد به درستی نمی‌توان به این سوال پاسخ داد. با این حال هنگام تصمیم‌گیری در این خصوص صاحبان کسب‌ و کارها باید نکاتی را در نظر بگیرند. در ادامه چند فاکتور اصلی را که باید مد نظر قرار دهید، مطرح می‌کنیم.

  • نوع تخصص

چه تخصصی می‌خواهید؟ متخصص بازاریابی درون سازمانی، دانش ژرفی نسبت به کسب ‌و کار شما دارد. این فرد یا افراد دقیقاً می‌دانند تیم شما چه کاری انجام می‌دهد و در چه حوزه‌ای فعالیت دارد. به‌علاوه، این افراد تمام وقت خود را به انجام کار شما اختصاص می‌دهند و به طور کامل برای موفقیت کسب‌ و کار شما تلاش خواهند نمود.

در مقابل، زمانی که یک تیم بازاریابی با شما همکاری می‌کند، یک تیم کامل از متخصصان بازاریاب با انواع تخصص‌ها را در اختیار دارید. اگر ممکن است دانش و سرمایه یکسانی نسبت به سایر کسب و کارها دریافت نکنید، لیکن تیمی با پیشرفته‌ترین دانش صنعت خود و با مجموعه مهارت‌های مناسبی در اختیار خواهید داشت. به‌علاوه، دیدگاهی تازه و نگاهی نو به کسب‌ و کار خود به‌دست خواهید آورد. در پایان، امتیاز آژانس‌های بازاریابی در این است که با کسب‌ و کارهای مختلفی سر و کار دارند و این امر بدین معناست که دانش فراوانی از صنعت برای هر مشتری به ارمغان می‌آورند.

متخصص بازاریابی درون سازمانی و آژانس بازاریابی، هر دو تخصص منحصر به فردی را در اختیار شما قرار می‌دهند. هنگام تعیین بهترین گزینه برای کسب و کار خود، نوع تخصصی را که کسب‌ و کار شما می‌خواهد و به آن نیاز دارد در نظر بگیرید.

  • بودجه

بودجه یکی از عوامل مهم است زیرا به طور کلی تشکیل تیم بازاریابی از کار کردن با آژانس‌های بازاریابی پرهزینه‌تر است. زمانی که یک متخصص بازاریابی را استخدام می‌کنید، لازم است به خاطر داشته باشید که نه تنها باید حقوق آن‌ها را پرداخت کنید بلکه باید تمام هزینه‌های اضافی که این کار در پی دارد، مانند هزینه استخدام، مالیالت بر درآمد، بیمه، مزایا و آموزش را بپردازید.

در نتیجه در حالی که احتمالاً تصور می‌کنید حقوق یک کارمند، معادل دستمزد آژانس بازاریابی است، بهتر است تمام هزینه‌های اضافی را نیز در نظر بگیرید. در اکثر موارد واقعیت امر این است که کار کردن با آژانس بازاریابی، بسیار کم هزینه‌تر از تشکیل تیم متخصصان درون سازمانی است.

  • زمان‌بندی

عامل مهم دیگری که باید در نظر گرفت، زمان‌بندی است. در برخی موارد مشاغل کوچک برای توسعه استراتژی بازاریابی خود تحت فشار قرار می‌گیرند.  این اتفاق ممکن است در صورتی روی دهد که نمودار رشد مشتری، ثابت بماند، سهم بازار به دست رقبا بیفتد یا محصولات جدید آن‌گونه که انتظار می‌رود، به فروش نرسند. در چنین شرایطی مشاغل به اقدامات فوری نیاز دارند و بهتر است به آژانس بازاریابی مراجعه کنند. آژانس‌های بازاریابی می‌توانند به موقع وارد عمل شوند و به سرعت یک استراتژی بازاریابی ارائه دهند. گزینش، استخدام و آموزش متخصص بازاریابی درون سازمانی بسیار زمان بر است.

  • سبک ارتباطات

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید، سبک ارتباطی است که تمایل دارید با تیم بازاریابی داشته باشید. وجود تیم درون سازمانی به این معناست که شما و تیم بازاریابی در کنار هم کار می‌کنید، ارتباط منظم دارید و می‌توانید به طور پیوسته و فوری اطلاعات و اقدامات خود را به‌روز رسانی کنید.

اگر با آژانس بازاریابی کار می‌کنید، دیگر به این موارد دسترسی ندارید. به طور کلی هنگام کار کردن با آژانس، در ابتدای کار و هنگام تدوین استراتژی، جلسات حضوری فراوانی دارید. پس از آن، غالبا امور با تماس‌های تلفنی و ایمیل صورت می‌گیرد و دیگر از ارتباط و دسترسی پیوسته خبری نیست. از نظر برخی از صاحبان کسب‌ و کارها این مسئله پذیرفته است. از نظر برخی دیگر، یکی از بزرگ‌ترین ایرادهای کار کردن با آژانس‌های بازاریابی، همین مسئله است. توجه به تفاوت این دو و تعیین بهترین سبک ارتباط برای شما و تیم‌تان حائز اهمیت است.

همکاری با متخصصان بازاریابی برای تدوین یک راهکار بازاریابی موثر و کارا بخش مهمی از بقا و رشد کسب‌ و کار شماست. اگر چه بازاریابی امری است که اکثر صاحبان مشاغل در همان ابتدای امر به آن می‌پردازن؛ لیکن کاری پر زحمت است و در برخی موارد به منظور رسیدن به نتایج مطلوب‌تر و مدیریت بهتر، زمان تیم باید به دیگران محول شود.

کار بازاریابی، تمام شدنی نیست. بازاریابی یک کار دشوار است. با در نظر گرفتن این مسئله، مراجعه به متخصصانی که وقت و انرژی خود را کاملاً به رشد کسب‌ و کار اختصاص داده‌اند، امری ضروری است. تعیین این‌که آیا با یک آژانس بازاریابی همکاری کنید یا تیم بازاریابی خود را تشکیل دهید، دشوار است؛ لیکن سبک و سنگین نمودن عوامل تاثیرگذار بر این مسئله به شما کمک می‌کند تا گزینه درست را انتخاب کرده و با تیم درست پیش بروید.